© 2013 . All rights reserved. jihomoravska silnice

Report z Frost Lickers 2013

První ročník Frost Lickers se docela povedl. Na sraz v Brně u nádru došlo 7 borců. Počasí dobrý, teplo, bezvěří, bezchcaní. Posnídali jsme a hurá na Břeclav. Za přepravu kol jsme vysolili víc než za přepravu osob a za to jsme si kola mohli ještě sami vyházet z vlaku ven. V Břeclavi už před nádražím na místě srazu všechno nasvědčovalo tomu, že není úplně sucho, písečnej podklad v parku byl ale pořád dost solidní i pro festkaře s bilýma pláštěma. Dojela grupa z Trnavy pecobikes.sk a spol. dokonce i s jedinou dámskou učastnicí.

Celkem jsme vyhlásili 5 checkpointů: v Lednici u Zámku, v Popicích v hospodě U Adama, v Židlochovicích na rozhledně, nasbírat dubový listí a vyfotit psí hovno. Všechny checkpointy měly svoje kouzlo. A pak už jen 3, 2, 1, start!

První úsek skrz kančí oboru byl asi nejlepší část. Nefoukalo, nepršelo, asfaltka mírně vlhká. Jura, Kubo, Robin a Jenda zapli turbo a hned nám ujeli z dohledu. Pak už jsme je potkali jen v Lednici v zámeckým areálu.

Naše skupinka vyjela z Lednice blbým směrem a najeli jsme celkem asi 8 kiláků navíc. K tomu jeden defekt (Alda FL). Cesta z Lednice do Popic nebyla žádnej med. Silný protivítr, chcanec, zvolená cesta kolem dolní Novomlýnské nádrže po kamenité cestě, další defekt (Alda FL). Dojezd do Popic z posledních sil a s vidinou dát si alespoň jednoho škopka U Adama se vypařil se zjištěním, že hospoda otvírá až za třičtvrtě hodiny. “No tak to tu asi teďka zdechnu ne?” Ne! Pepa vytáhl domácí beef jerky, to nás všechny nakoplo a hrnuli jsme dál.

Do Židlochovic to bylo docela v pohodě, ale já už tušil, že checkpoint na rozhledně vynecháme. Byl jsem tam den předem a nešlo tam vyjet ani autem. Bylo mi jasný, že to bude spíš bahnitej výšlap než časovka do vrchu. Místo toho jsme sedli na náměstí do prvního pajzlu a dali jedno rychlý a Coke. Pepa si u toho stihl sbalit jednu vysloužilou kurvu, která pamatovala ještě prvorepublikovej šanson. No, radší jsme jeli rychle směr Brno, ať už to máme konečně za sebou. Ale překvapil nás zase fest těžkej chcanec a solidní boční vítr, asi nejhorší za celou cestu. V dálce vidíme známé nákupní centrum a už jsme skoro doma. U Ikea potkáváme čtyři divný borce s úplně zasranýma kolama, botama, gatěma, zádama, vším. Jo! To jsou ti, co vyjeli s náma z Břeclavi. Za Židlochovickej výšlap jsem od nich slyšel nejednu nadávku. Pak už jsme se jen společně dokouleli do 3trojky na afterparty. Naše skupinka najela celkem 82km.

V 3trojce jsme pili, sjížděli videa (bajky, kajting, lyže, longboards, …) Ceny sme spravedlivě všem pěti vítězům rozdali losovačkou. Při vyprovázení slovenských spolujezdců na nádr třetí defekt (Alda FL).

Chtěli bychom poděkovat všem zúčastněným, Pecobikes crew za dárky, kavárně 3trojka za poskytnutej prostor.

real frost licking

Frost Lickers 2013

Poslat komentář

Váš e-mail nebude nikdy zveřejněn nebo sdílen. Povinná pole jsou označena *.

*
*

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>